Έναρξη νέων θερινων τμημάτων σχολικού έτους 2017-2018

θερινά μαθήματα πανελλαδικές φροντιστήριο κύβος ηλιούπολη

Έναρξη νέων θερινων τμημάτων σχολικού έτους 2017-2018

Μια σχολική χρονιά τελειώνει, μια καινούρια ξεκινάει…
Την ΔΕΥΤΕΡΑ 12 ΙΟΥΝΙΟΥ, ξεκινάμε την προετοιμασία για τις Πανελλαδικές του 2018!
Θα δημιουργηθούν νέα ΟΛΙΓΟΜΕΛΗ και κυρίως ΟΜΟΙΟΓΕΝΗ τμήματα για τους μαθητές που τελείωσαν τη Β’ Λυκείου.
Με την ίδια σταθερή ποιότητα και την ίδια συνέπεια θα είμαστε μαζί με τους μαθητες μας και σ’ αυτήν την προσπάθεια.
Το πρόγραμμα των θερινών τμημάτων θα έχει διάρκεια έξι εβδομάδων: από τις 12/6 έως τις 20 /7.

Ο κύκλος των θερινών μαθημάτων είναι μια άριστη ευκαιρία να γνωρίσουν οι μαθητές τα νέα γνωστικά αντικείμενα στα οποία θα εξεταστούν. Ακόμα, οι νέοι μαθητές θα έρθουν σε επαφή με τους χώρους του φροντιστηρίου, το διδακτικό προσωπικό και τις μεθόδους διδασκαλίας που χρησιμοποιούμε.
Ακολουθούμε εντατικό πρόγραμμα, στο οποίο διδάσκεται σημαντικό τμήμα της ύλης και αξιοποιούμε τον χρόνο του καλοκαιριού, ώστε να καλυφθούν τα όποια κενά και οι αδυναμίες των μαθητών.
Για περισσότερες πληροφορίες και για εγγραφές μπορείτε να απευθύνεστε στη γραμματεια του φροντιστηριου μας Δευτερα εως Πεμπτη 9.00 - 13.00 στο τηλέφωνο: 2109704591.